A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Stephenie Meyer. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Stephenie Meyer. Összes bejegyzés megjelenítése

2018. április 26., csütörtök

STEPHENIE MEYER - A VEGYÉSZ


EREDETI CÍM: THE CHEMIST
KIADÓ: AGAVE KÖNYVEK
OLDALSZÁM: 480
MEGJELENÉS: 2016
MŰFAJ: ROMANTIKUS KRIMI
FORDÍTOTTA: FARKAS VERONIKA

FÜLSZÖVEG:
Az amerikai kormánynak dolgozott, de ezt nagyon kevesen tudják róla. A szakmája egyik legkiválóbb tehetsége volt, egy olyan részleg legféltettebb titka, amelynek még neve sincs. Amikor pedig kockázati tényezővé vált, figyelmeztetés nélkül törtek az életére.

Azóta ritkán marad egy helyen, és állandóan megváltoztatja a nevét. Megölték az egyetlen embert, akiben bízott, de ő még mindig fenyegetést jelent volt megbízóinak, mert tud valamit, amit nem kellene. Holtan akarják látni. Méghozzá hamar.

Amikor a korábbi felettese felajánlja a kiutat, ő belátja, hogy nincs más választása. El kell vállalnia egy utolsó ügyet. De az információ, amelynek birtokába jut, csak még veszélyesebb helyzetbe sodorja.

Élete legkeményebb harcára készül. Késlekedés nélkül veti bele magát a dolgok közepébe, ám hamar beleszeret egy férfiba, aki jelentősen rontja a túlélési esélyeit. Amint a lehetőségei elfogynak, kénytelen lesz úgy használni a különleges képességeit, ahogy a legszörnyűbb álmaiban sem képzelte volna.

Stephenie Meyer a Twilight saga és A burok óriási nemzetközi sikerei után most egy kemény, de annál elragadóbb főhősnővel tér vissza. Feszesen megírt, váratlan fordulatokban gazdag regényével ismét megmutatja, hogy miért ő ma a világ egyik legnépszerűbb írója.

Nem is tudom, hol kezdjem... mondjuk ez nem újdonság, de most tényleg bajban vagyok ezzel a regénnyel. Annyira vártam... de annyira... 
Végre! ez ugrott be azonnal, miután becsuktam a könyvet az utolsó sor elolvasása után, és elraktam pihenni az éjjeliszekrényemre. Én gyorsabban elaludtam, mint a gondolataim. Azok kavarogtak elég sokáig, próbáltam emészteni a benyomásokat, elhelyezni ezt a regényt képzeletbeli könyvespolcomon, ahol élmény szerint szerepelnek a könyvek. Ajjajj... én már a műfaji besorolásnál elakadtam. A borító és a fülszöveg alapján valami izgalmas krimi-thrillerre számítottam, de ez a hamar beleszeret egy férfiba már kicsit elbizonytalanított. Mindegy, a remény hal meg utoljára... ami sajnos be is következett, gyorsabban, mint gondoltam illetve szerettem volna. Mi ez kérem szépen? Kriminek túl egysíkú volt és kiszámítható, thrillernek gyenge, romantikának pedig üres és erőltetett. Akkor?
Az Alkonyat szériát átugorva, Meyer kisasszonytól az első próbálkozásom A burok volt, ami ötven oldal után el is kezdett érdekelni, és akár azt is mondhatnám, hogy egészen megszerettem a végére. Valami hasonló kaliberű regényre számítottam most is, hiszen a letehetetlenül izgalmas jelző előcsalogatta érdeklődésemet. Az Agave kiadó jóvoltából hamarosan alkalmam is nyílt belépni A Vegyész világába. Lelkesen fogtam hozzá, és ez az állapot ki is tartott majdnem a századik oldalig. Aztán már csak a fejemet fogtam, és a klasszikusként elhíresült Fluimucil Ábelke közkinccsé vált De miért? kérdése mászott elő folyton gondolataim rengetegéből. 
Igen... tehát A Vegyész egy tipikus példa arra, hogyan lehet egy nagyon jól működő történetet, zseniálisan frappáns módon elszúrni egy oda nem illő karakterrel, és egy beleerőltetett szerelmi szállal. Ezért kár volt... nagy kár... fájt is a szívem emiatt :) Előszökött még néhány gondolat, társulva a többihez. Miért gondolják úgy az írók, hogy nem működik a könyv szerelem nélkül? Miért gondolják azt, hogy mindenáron szerepelnie kell benne egy lamúrnak, még akkor is, ha köze sincs amúgy a történethez, és mint elidegenítő tényező, csak lóg a levegőben szükségtelen rosszként. Miért hiszik, hogy bármely regény képes ezt elbírni? Ezt a tévhitet valahogy tudatosítani kellene, mert tényleg nem lenne szerencsés, ha ebbe az irányba kanyarodna a történetmesélés úton útfélen. Szerintem a kikényszerített szerelem egyrészt megtöri a regény dinamikáját, másrészt pedig eltaszítja az olvasót, és kizökkenti a kaland vagy épp krimi hangulatból, és már visszatalálni nem lesz képes. A Vegyész is beleesett ebbe a hibába, pedig milyen jól indult! Amint feltűnik a színen Daniel Beach, már elkezdi a mélyrepülést, és meg sem áll a totál KO-ig. Ez a regény egy hatalmas öngól lett! A karakter megjelenéséig minden annyira szépen működött, aztán a másodperc tört része alatt oszlott el a lelkesedésem, amint az írónő elkezd bevezetni minket Daniel Beach rejtelmeibe. Bár ne tette volna! A srác a tipikus mintapasi képében tündököl, aki okos, tündibündi, figyelmes, ragaszkodó, cuki, szorgalmas, hűséges, hősszerelmes... és mindeközben úgy viselkedik, mint egy retardált idióta.
Daniel Beach
Ezt még Meyer sem cáfolja: Daniel felnevetett. Annyira kedvesnek és empatikusnak tűnt  sokkal kedvesebbnek és empatikusabbnak mindenki másnál, akit a lány valaha is ismert , de egyértelműen volt benne valami furcsa. Talán mentálisan instabil.  Nem kicsit. A jóságos szent beleszeret a megkínzójába, de a testvérét le akarja lőni, csak azért, mert próbálta megmenteni, de emiatt hazugságra kényszerült.
Ugyan már!!! Tényleg... Miért??? 
Alex, a talpraesett tudós-lány egy nagyon jól ábrázolt karakter, erős jellem, és néha megveregettem volna a vállát, hogy kirángassam a rátelepülni készülő rózsaszín ködből: hahó, ez valami tévedés lesz, hidd el nekem, nem ő a te embered!
A férfi arcán a türelmetlenség halvány árnyéka futott át.  Hogyhogy mi? Hát meg akartalak csókolni. 
 Nekem is úgy tűnt, de... miért? Úgy értem, engem megcsókolni? Ezt nem... igazán értem. Akkor már ketten vagyunk. Látjátok? Alex sem érti...
De a baj már megtörtént, a folyton menekülni kényszerülő lány belegabalyodott Danielbe érzelmileg, és ezután összekuszálódott minden. Miért? A csaj jelleméből adódóan eleve nem illettek össze, és erre az idegtépő jelenségre még rá tesz pár lapáttal az írónő, hogy olyan dolgokat műveltet Daniellel, amik már aztán tényleg áramszünetet okoznak a fejekben. Ha röviden szeretném jellemezni, ennyi lenne: nagyon gáz! Daniel Beach, bár pozitív karakter, a jónál is jobb, mégis az egyik legellenszenvesebb szereplője a történetnek, és ez az érzés cseppet sem enyhül a végzet felé haladva. Sőt! A szerény és jóságos Danielről, aki a légynek sem tudna ártani, egyik pillanatról a másikra kiderül, hogy egy sebezhetetlen terminátor, kitűnő mesterlövész és még arra is képes, ha a sors úgy hozza, hogy embert öl. Nemár! A fickót egyszerűen képtelenség komolyan venni, a vicc-kategóriát súrolja erősen. 
Ám mindezt félretéve, a könyvet mégsem nevezném rossznak, csak elrontottnak, ami sokkal jobb is lehetett volna. Akár csillagos ötös a nem túl erős hármas helyett, mivel valóban jól működik a történet, izgalmas is, és sok olyan technikai dolgot is megtudunk mondjuk a vegyészetről, a kihallgatásokról, amit beépíthetünk mentális tudástárunkba. Tehát tanít is. És még kettő szereplőt felsorakoztat, akik viszont jól működnek a történet szempontjából, és némileg megmentik a regényt. Kevin Beach és Val okoz néhány kellemes pillanatot az olvasónak. Alex, Kevin és Val párbeszédei is nagyon jól sikerültek. A fordításra semmi panasz, Farkas Veronika ezúttal is kitűnő munkát végzett, mint mindig. :) 
Nagyon tetszett, hogy a főhősnő, Alex nincs eszményítve, és képes még önmagát is lenézni a munkája miatt, ami nem hétköznapi foglalkozás, az már biztos. A nehéz helyzetekben is feltalálja magát, és logikusan építi ki védekezési rendszerét a külvilággal és ellenségeivel szemben. Hasonlóan erős jellem Kevin is, épp ezért nem értem, ha már nagyon akart egy szerelmi szálat az írónő, miért nem vele hozta össze Alexet? Kivételesen még passzoltak is volna egymáshoz. (áááááá) De nem baj, ugyanis felbukkan a színen Val, aki mindvégig titokzatos marad, nem kapunk teljes körű betekintést az életébe, de annyi információ azért érkezik róla, hogy könnyű legyen megkedvelni. És Einstein, a csodakutya rögtön belopja magát az ember szívébe! 
Mi szükség volt tehát Danielre? Semmi! Miatta esett szét a történet, az írónő Alexet belekényszerítette egy olyan szerelembe, ami még tőle is idegen, és az olvasó sem tudja beleélni magát. Vagy mondjam úgy, ha már vegyész: itt csődöt mondott a kémia... de nagyon. Á, ezen már kár rágódni, ami történt, megtörtént! Biztosan vannak olyanok, akik tudnak azonosulni ezzel a szállal, és Daniellel, nekem egy icipicit sem sikerült. 
Az ítéletem, ahogy korábban is említettem, egy felemás hármas az ötből. Akiknek tetszett az Alkonyat, ez a regény is biztosan tetszeni fog, akik viszont egy zúzós krimire vágynak, inkább másik olvasnivalót javasolnék. 

5 / 3

BORÍTÓ: Egyszerű, hatásos, figyelemfelkeltő, és kapcsolódik a történethez, a főszereplőt idézi elénk. 5 pont

KARAKTEREK: Egy kivételével mindegyik működőképes, szórakoztató, kicsit ellentmondásos is, ahogyan szeretem. De sajnos mivel az összképet kell nézni, ezért nem adhatom meg a maximum pontszámot. 3 pont 

TÖRTÉNET: Izgalmas, dinamikus, élvezhető... lenne, ha nem rontana rajta olyan sokat az a szerelmi szál. Így csak egy gyenge 3 pont

STEPHENIE MEYER: A BUROK



EREDETI CÍM: THE HOST
KIADÓ: AGAVE KÖNYVEK
OLDALSZÁM: 520
MEGJELENÉS ÉVE: 2008
MŰFAJ: FANTASY, DISZTÓPIA
FORDÍTOTTA: FARKAS VERONIKA

FÜLSZÖVEG:
A Földet elfoglalta a világűrből érkező idegen faj, amelynek tagjai irányításuk alá vonják az emberek elméjét, miközben testüket érintetlenül hagyják. Az emberiség túlnyomó része feladta, az ő testük már csak egy burok. A betolakodók magukkal hozták a rák ellenszerét, megszüntették a háborúkat, a Földet paradicsommá változtatták. Saját maguk számára.
Amikor egy nagyhírű, különc, világról világra vándorló lélek érkezik a bolygóra, az utolsó lázadók egyikének testét kapja ittlétéhez. A Vándor, aki Melanie Stryder testébe költözik, ismeri a nehézségeket és kihívásokat, amelyekkel szembe kell néznie egy emberi burokban élve. Tud a mindent elsöprő érzelmekről és a mindennél erősebb emlékekről. Egyvalamire azonban nem készült fel. Arra, hogy új testének előző lakója nemhogy nem költözött ki a burokból, de egyenesen visszaköveteli a tulajdonát. Melanie nem hajlandó feladni, nem hajlandó eltűnni.
Ő egy kőkemény lány, aki a végsőkig küzdeni fog a testébe betolakodó idegen létforma ellen.
Melanie megtölti a Vándor elméjét az emlékeivel és képekkel a szerelméről, aki egy távoli helyen bujkál, és még mindig nem adta fel a harcot az idegenek ellen. Mivel a Vándor képtelen ellenállni a rátörő érzelmeknek, vágyakozni kezd a férfi után, akivel még soha nem találkozott. Aztán egy váratlan fordulatnak köszönhetően Melanie és a Vándor szövetségesekké válnak, és a két lélek ugyanabban a burokban vág neki az arizonai sivatagnak, hogy megtalálják a férfit, akibe mindketten szerelmesek…


Őszintén szólva nagyon össze lettem zavarva a könyv elolvasása után, mert egy csomó minden csapódott le bennem, mondhatni egyszerre, hirtelen. Rá kellett döbbennem, hogy folytonos kettősséggel állok szemben, és ez végig fut az egész regényen. A nyilvánvalónak hitt már közel sem lesz annyira megingathatatlan a zárlat felé haladva. Stephenie adott rendesen az emberekneknesztek a csont, lehet min rágódni. És tényleg lehet.
Azonnal le kellett volna írnom a benyomásomat, de sajnos lusta voltam, illetve ez nem fedi a teljes valóságot. Egyszerűen csak rám jött a komputer herót, mert a melóban is azt püfölöm egész nap. No mindegy, ez egy kicsit sem tartozik a tárgyhoz, csak a fáziskésést magyarázza.
Nem rizsázok tovább, jöjjenek a puszta tények. Ugyebár adott egy idegen faj, aki  gazdatest kutakodás gyanánt épp az emberi fajt igázgatja. Azonban sajna beletörik a bicskájuk. Miért is? Na, nem szaladok annyira előre. Lássuk főhőseinket. Már a téma is nagyon egyedivé fabrikált, mivel itt egy test és két lélek vitájának lehetünk szem és fültanúi.
Stephenie Meyer
Nem nyilatkozhatok Stephenie Meyer Alkonyat szériájáról, mert nem olvastam egy darabját sem, a filmből – jóindulatúan – nem vonok le következtetést. Bármilyen is volt az előd, ez a könyv nem lanyhult romantikus maszlaggá. Jó, persze, hogy van benne szerelem, csalódás, intrikák, érzelmek garmadája satöbbi, de ezek nélkül nehéz talpon maradnia egyetlen könyvnek is.
A tini szerelem alanya ezúttal Melanie és Jared, de jól bebonyolódik a kapcsolatuk, ugyanis Mel-t egy félresikerült akció során belelkezik.
Nem sikerül a liftaknás halálugrása. Arra ébred, hogy ő már Vándor, tehát gazdatestté alakult. Azonban Melanie nem egy feladós típus, és nagyon is érezteti Vándorral az ottlétét. Hiba csúszott a gépezetbe. Ők ketten a vitán felül, mivel nem képesek dűlőre jutni egymással, úgy döntenek, akkor inkább szövetséget kötnek. Ez még nem barátság, inkább amolyan „elviseljük egymást” kapcsolat. Mel / Vándor kap egy hajtót is a nyakába, aki gyanítja, hogy valami nem stimmt a csajszival.

Melanie ráveszi Vándort, hogy keressék meg  Jaredet és Jamie-t, a kisöccsét. Ők valószínűleg Jeb bácsival lehetnek, aki felvázolta anno a rejtekhelyét a lánynak, de az csak homályosan fejtette meg azt. Hát Vándor és Mel belecsap az útba, de sajnos a sivatag bizonyul erősebbnek. Kiüti őket.De így túl rövid lenne a történet meg koránt sem heppi.
A keresett személy bukkan rájuk kis csapatával, de a szemkontaktus után sajnos nem lesz túl bizalomgerjesztő számukra Mel.
Feltűnik a színen két szépfiú, akik rögtön rivalizálni kezdenek egymással. Először nem épp a lány kegyeiért. Ian és Jared szétfeszül az utálattól, még Kyle, Ian brutál tesója sem aggasztja őket (annyira) akinek első pillanattól kezdve likvidálási szándékai vannak a (be)lelkesült Mellel szemben.
Itt egy kicsit forrongtam, mert a nagyon szenya bánásmód, amit a csajjal szemben tanúsítottak, kicsit vérlázító volt, de ha jobban belegondolok, ahogy tettem is anno, az emberek álláspontját is meg lehet érteni. Őket leigázták és akaratuk ellenére olyan szituációba kényszerítették, ami ellen foggal körömmel tiltakoztak. De itt úszik az első fogas kérdés a középpontba. A lelkek nem tettek-e hasznára azzal az emberiségnek, hogy a testüket elbirtokolván, megszüntették a haragot, bosszút, erőszakot, bűnözést és békés létet varázsoltak a Földre? Mert a lelkek békeszerető népek és a légynek sem tudnak ártani. Ezt példázza Vándor is, aki Vandává nevesül egyszercsak. Hiába gyalázzák, ütlegelik és bosszulják, ő sosem üt vissza. Mentséget keres még a bántalmazói számára is.
Jared-et kezdetben nem értettem. Olyan aljasul bánik Vandával, de megölni mégsem képes. Tőle teszik függővé az életét, ő rabsorban tartja, beszélni nem akar vele, belül emésztődik. Aztán itt van Ian, aki tovább gondolja a dolgokat, és mikor látja, hogy Vandára nem tekinthet ellenségként, mert egyik kritériumnak sem felel meg amit az adott fogalom képvisel. A többiek bizalmatlanul makacskodnak. Nagyon kevesen viselkednek vele egyenrangú félként. Féregnek, parazitának és izének szólítják, még véletlenül sem akarják felfedezni azt, aki ő valójában. Ez már Melanie-t is kezdi kihozni a sodrából. Ők ketten már összebarátkoztak.
Nem csak az emberek kezdenek látni a lélek szemével, hanem a lélek is az emberekével. Vandának emberi érzései, érzelmei alakulnak. Emberré válik a csapatban. A befogadás lassú és korántsem tökéletes, de végül megtörténik. Aztán minden a visszájára fordul. Mikor végre Vándor otthonosan kezd mozogni az emberi mikro társadalomban, egyszer csak észreveszi Doki kísérleteit, amik során lelkek aprócska testjei lemészároltan fekszenek a műtőasztalon. Ekkor elborul előtte a világ, és kiszalad a száján a „szörnyetegek” kifejezés, amire méltán rászolgált az emberiség. A békeszerető élőlényeket mocskosan, lemészárolják a gonosz lények... azaz az ember. Vanda gyászol. Se nem eszik, se nem iszik, csak bámul maga elé a sötétségben és próbál megbirkózni az őt ért sokkhatással... és átgondolja a dolgokat. Melanie-t is kiűzi a gondolataiból. No tényleg, ki a szörnyeteg? A leigázó faj, aki bár megfosztotta tudatától az emberiséget, de a testet nem ölte meg, csak az eredendő rosszat irtotta ki belőle; vagy az ember, aki nem adja meg magát, és az utolsókig harcol, csak hogy megtartsa egyéniségét, ami nem mentes az erőszaktól, vadságtól.
Nézzük a szereplőket.
Jared-et nagyon utáltam az elején, mert fafejűen és makacsul kitartott amellett, hogy Vanda áruló, egy szelídített Hajtó csupán. Mondjuk a féltés is beszél belőle, amit társai iránt érez. Aztán neki is leesik a tantusz, mikor látja a lányon, hogy cseppet sem veszélyes alkat, és a sunyiság, mint olyan abszolút hiányzik belőle. Jamie-t igazán szereti, színészkedésmentes a viselkedése.
Ian aki sokkal szimpibb nekem, és okosabb is az előbb említettnél, előbb képes az agysejtjeit mozgósítani, és nem érzelmileg blokkolni azokat. Rájön, hogy Vanda valóban egy szerethető lény, aki kitűnő mesélő, munkaerő és barát. Mellesleg nőnek sem utolsó. A szíve pedig nagyon a helyén van. Kyle magánszáma után, mikor Vanda és ő is kis híján meghal, a lány megmenti az életére törő vadbarmot. És még azt is titkolja a többiek elől, hogy Kyle rátámadt. Buta balesetnek titulálja az élethalálharcot. Persze a normibb tábor (Jeb, Jamie, Ian és még páran) tudja az igazságot. Jared szeme is nyílik a vakságból. Néha a dolgok mögé is kell nézni, nem pedig megrekedni a rögeszménknél. Ha valamiről eldöntjük, hogy az rossz, akkor csak fújjuk és fújjuk a magunkét anélkül, hogy megbizonyosodnánk a dolog igazáról. Valóban ilyen, vagy tévedtünk? Az általánosítás csapdájából kikecmeregve, Jared agyában is fény villan. Vanda valójában csapattárs. És még ott van Melanie is, akit rejteget ugyan, de olykor erősen hallat magáról.

Képesek vagyunk valakit önmagáért szeretni? Ian példázza a szitut. Ő Vandát szereti, a lelket, nem pedig Melanie-t akiért Jared rajong. „Nem az arcod tetszik, hanem a kifejezés, ami rajta ül. Nem a hangod, hanem amit mondasz. Nem az, ahogy kinézel ebben a testben, hanem az, amit teszel vele. Te vagy gyönyörű.” (A burok, 328. oldal)
Érdekes szerelmi háromszög van alakulófélben. Persze ez a szerelem nagyon nyögvenyelősen realizálódik. A srác is vív belső démonaival, de aztán győz nála az ésszerűség. Mért utáljunk valakit csak azért, mert az a normális? Normális? Már ez a fogalom is kezd kétessé válni. Mi a normális? És ki? Kyle, aki pusztít eszeveszetten, vagy Ian aki a dolgok mögé lát és elemez. Vagy Jamie, aki olyannak látja a világot amilyen. Ő az, aki Vandát és Melanie-t is szívébe zárja. A szeretetre szeretettel válaszol. Kiáll a bosszúra szomjazók ellen. Aztán lassan a többiek is rádöbbennek, hogy nem épp fair dolog egy olyan valakin torolni sérelmet, aki nem tehet semmiről.
Kyle „Életet az életért felfogása is érdekes. Megköszöni Vandának, hogy nem hagyta meghalni, viszont nem hajlandó bocsánatot kérni. Aztán ő is önellentmondásba ütközik, mikor kiderül, hogy a lelket a testtőt úgy is el lehet távolítani, hogy ne haljon meg a kicsi kis lélek. Ekkor robog a  szerelméért, megszegve egy rakat parancsot, szabályt miegymást, veszélybe sodorva inkognitót satöbbi. Nos? Akkor Kyle milyen ember? Azt kell mondjam, kissé forró fejű, igazi túlélő alkat, akit az ösztönei hajtanak nem az agya. De néha a szíve közbe kotyog. Az már csak hab a tortán, vagy a sors iróniája, hogy szerelme Jodi nem bizonyul életképesnek lélek nélkül, ezért vissza kell kapnia Napfényt. És láss csodát, Kyle így is képes szeretni. Becsületére legyen mondva, hogy elismeri tévedéseit és nem fukarkodik a későn jött bocsánatéréssel sem.
A dolgok lassan a helyükre kerülnek. Sharon és Maggie néni gyűlöletét nem tudtam hová tenni.A többiek sem. Nem szimpatikusak. Nem is empatikusak, csak ösztönlények, akik „már mindketten annyira belecsontosodtak a duzzogásba, hogy képtelenek váltani. Milyen elképesztően ostoba módja annak, hogy az ember eltöltse az idejét.” (A burok)
Mi is lenne a valódi hepi end? Az, ha Vanda és Melanie végül két test és két lélek lesz? Hogy Ian és Jared is végre szabadon szeretheti imádottját? Vagy az, ha a lelkek és emberek szimbiózisa reményt keltően pozitívan alakul a közös utódlás foganatjaként? Valóra válik a lehetetlen, a lelkek embergyereket hoznak világra, és nem adják át semmiféle beavatkozásnak. Ez az igazi béke. Mindkét faj tanulhat egymástól. Ez a dolog lényege.

Most egy kicsit fiktíve a benyomásaimról. A könyv eleje nagyon jól indult, aztán kezdett pangani a sztori. Unalmassá vált, mint a bolyongás a sivatagban. Jared taplóságánál már azt hittem, félreteszem az egészet, mert az idegeimet rojtozni kezdte. Nagyon szimpatizáltam Vándor Vandával és Melanie-vel is. Tetszett Mel keménysége, pont az ellenkezője Vandának. Tűz és víz. Mégis kioltják egymást. És hagyják érvényesülni. „Vagyok, aki vagyok, Mel. Ezen nem tudok változtatni, akkor sem ha minden más megváltozik. Te is meg akarod őrizni önmagad, hát hagyd, hogy én is ezt tegyem.” (A burok)
Adtam egy esélyt a könyvnek, – ezt mindegyiknek megadom amit elkezdek – aztán folytattam. Némi késéssel. Jeb igazságossága is tetszett, nem pátyolgatott, hanem az adott körülményekhez igazodva, és mindig jogosan védelmezett, támadott, vádaskodott. „Megmondtam, hogy ne kutakodjatok a lány után. Ő is a vendégem, egyelőre, és én nem veszem jó néven, ha bármelyik vendégem gyilkolászni kezdi a többit.  (A burok) Kedvemre való figura. Szóval ismét elkezdett nem uncsivá válni a könyv, és a csillagok száma is növekvő tendenciát mutatott, a hármason stagnáltról felszökve.
Az utolsó oldalakat majdnem végig bőgtem. Mostanában kissé érzékenyebb vagyok a kelleténél. De ez nem baj. Szerintem.

Én csak azt  mondhatom, hogy olvassátok, mert tényleg sok érdekes kérdést vet fel, amin el lehet filózgatni jó sokáig.

5 / 4.5