A következő címkéjű bejegyzések mutatása: TAG & JÁTÉK. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: TAG & JÁTÉK. Összes bejegyzés megjelenítése

2022. február 20., vasárnap

BOLDOG KÖNYVFÜGGŐ VALLOMÁSAI BOOK TAG


01. Miért szeretsz új könyveket venni?
Ez már szinte mánia nálam. A kedvenceimet szeretem a polcomon tudni. Ha sorozatról van szó, addig nem nyugszom, míg be nem szerzem a hiányzó részeket. Könyvtárba is sztoktam járni, de ami megtetszik, azt meg is veszem. Így jártam például a Wonder Woman  A háborúhozóval is. Megláttam a polcon, ki is kölcsönöztem, és annyira megtetszett, hogy muszáj volt magaménak tudnom. És mivel ez a DC legendák sorozat része... nem volt megállás :) Emellett szeretem tágítani az érdeklődési köröm, új korokat, témákat, fantasy-világokat, szerzőket megismerni, felfedezni. És valahogy megnyugtatóbb érzés, ha a könyv, amit a kezemben tartok, a sajátom, nem pedig kölcsön példány, amitől meg kell válnom egy idő után. Lehet, hogy bolondságnak hangzik, de én így érzem. 
 
02. Milyen gyakran vásárolsz új könyveket?
Ez nagyon változó nálam. Van, hogy hirtelen erős késztetést érzek arra, hogy ezt a könyvet azonnal meg kell vennem, és már megyek is a legközelebbi boltba felkutatni. Aztán egy ideig szünet, és semmi új olvasmány nem kerül a birtokomba. Havonta egy-kettő általában normálisnak számít nálam. Volt, amikor hentente is becsúszott valami izgalmas  „ez nekem feltétlenül kell!” regény. Főleg ünnepek környékén szokott ez megesni. Ilyenkor nem tudok parancsolni magamnak.  

03. Hol szeretsz jobban vásárolni – könyvesboltokban vagy webshopokban?
Mikor elkezdődött a covid-időszámítás, áttértem a webshopokra. Előtte szerettem hosszan nézelődni a könyvesboltokban. Még ha nem is vettem / veszek semmit, akkor is sajátos hangulata van ennek a kis programnak. Nekem való közegnek éreztem mindig is a könyvesboltokat. Mostanában visszalopakodtam, de a maszk viselése erősen rontja az élmény-érzetet. Persze izgalmas dolog böngészni a webshop oldalakon is, de mégsincs akkora varázsa.  

04. Van kedvenc könyvesboltod?
A tatabányai és a Nyugati téren lévő Librit szeretem nagyon. Jó a társaság, több eladót ismerek személyesen is, többek közt az egyik legjobb barátnőm is ott dolgozik. 

05. Szoktál előrendelni?
Jodi Taylor St. Mary-krónikák, valamint Angela Marsons Kim Stone sorozatának új részeit mindig előrendelem. Ha hallok egy-két izgalmasabb könyvről, ami nagy sikernek ígérkezik, akkor még előfordul. Általánosságban azonban nem jellemző.  

06. Van havi limited?
Nincs, de már muszáj lesz felállítani, mert ha nagyon belelovallom magam, nehezen tudok leállni a könyvvásárlással. Mindig akad egy új kedvenc, aminek képtelen vagyok ellenállni. 

07. Hogy állsz a könyvvásárlási tilalommal – szoktál élni vele?
Nem, de előbb-utóbb szükséges lesz ez is, akárcsak a limit bevezetése. Már alig férnek el a könyvespolcomon a könyvek. 

08. Milyen hosszú a kívánságlistád?
Ajjajjj. Mindig egyre hosszabb és hosszabb... 

09. Melyik az a három könyv (a kívánságlistádról vagy az előrendeltek közül), amiket most azonnal a magadénak akarsz tudni?
Szeretném, ha teljes lenne végre a Helen Grace-sorrozatom is, de sajnos a Szegény kisfiú és az Erdő mélyén eddig egyszerűen beszerezhetetlen. Utána pedig az Üvegtrón összes :) (ez jóval több, mint három, tudom... ) :D 

Köszönöm szépen @Popovicsp87 , hogy gondoltál rám :) 


2022. február 6., vasárnap

ÚJÉVI FOGADALMAK BOOK TAG - 2022

 

01. Egy író, akitől szeretnél olvasni idén, de eddig még semmit nem olvastál tőle:
Szégyen és gyalázat, de Colleen Hoover eddig elkerülte a figyelmem, ám 2022-ben mindenképp meg szeretném ismerni. És a Verity-vel kezdem az ismeretséget. 

02. Egy könyv, amit mindenképpen szeretnél elolvasni:
Ilyen rengeteg van, de ha egyet kell kiválasztani, akkor legyen Amy Bloom-tól a Közös titkaink. 

03. 
Egy klasszikus, amit szeretnél elolvasni:
Robert Louis Stevenson-tól a Dr. ​Jekyll és Mr. Hyde, valamint Bram Stoker Drakulája. Onnan az érdeklődés, hogy Theodora Goss az Athéné Klub című trilógiájában összegyűjtötte a klasszikus rémalakokat (és leszármazottait) – így szeretném megismerni a történetüket. 

04. Egy könyv, amit szeretnél újraolvasni:
Angela Marsonstól a Kim Stone sorozat be van tervezve, tehát az Elfojtott sikolyt mindenképpen. 

05. Egy könyv, ami ezer éve várólistás és idén el akarod olvasni végre: 
Tricia Levensellertől A szirénkirálynő lánya olvasására már többször éreztem késztetést. 

06. Egy jó vastag könyv, amit beterveztél:
A Föld és vér háza Sarah J. Maas-tól jó kis csulóerősítő olvasásnak ígérkezik. 

07. Egy író, akitől már olvastál és idén is szeretnél:
Egy-két Vavyan Fable könyvet mindenképpen szeretnék elolvasni, hiszen a saját kihívásomat illik teljesíteni. És szerintem az egyik nyertes a Tündértánc lesz.  

08. Karácsonyra kapott könyv, amit el fogsz olvasni idén:
Az alkimista lányának különleges esetét és a Különleges hölgyek európai utazását már el is olvastam, még vár rám A párizsi könyvtár és az Egy barátság története, ami mindenképpen sorra kerül 2022-ben. 

09. Egy sorozat, amit elkezdeni és befejezni is 2022-ben fogsz:
Ez a sorozat nem más, mint az Üvegtrón. Lehet, nagy fába vágom a fejszém, de már olyan régóta ott csücsül a várólistámon. 

10. Van valami olvasási terved? Ha igen, hány könyvet tervezel idén elolvasni?
Húúú nem is tudom, igyekszem becélozni a 150-et, de ez sok mindentől függ. Most a mozizós korszakom kicsit háttérbe szorult, vannak ilyen periódusok, úgyhogy talán ha a lendület megmarad, össze is jön. Meg persze az időbeoztáson is sok múlik.

+1 Szeretnél-e idegennyelven olvasni?
Mindenképpen. A Dorothynak meg kell halnia utolsó része nem jelent meg magyarul, ezért ezt angolul fogom elolvasni, már csak az a kérdés, mikor. 

Köszönöm szépen a meghívást @Szücsi :) 


2021. augusztus 2., hétfő

KLASSZIKUS JÚLIUS BOOK TAG

Köszönöm szépen a meghvást @Netta88 :) 
Mostanában elég sok book tag ér el engem, igyekszem felzárkózni. Lássuk akkor a júliust :)


1. Háború és béke – Egy hosszú könyv
Húú, mostanában a leghosszabb könyv, amit olvastam A D.O.D.O. felemelkedése és bukása volt a maga 616 oldalával, de mivel nagyon apróbetűs, nekem jóval hosszabbnak tűnt. 

2. Egypercesek – Egy rövid könyv
A Sárga Téglás háború viszonylag rövidnek számít, igaz, hogy 300 oldal, de hatalmas betűkkel van írva. 

3. Anna Karenina, Bovaryné, Jane Eyre – Főszerepben a nők!
Ez nem nehéz, én általában olyan regényeket olvasok, melyekben erős női karakter a főszereplő. Marissa Meyer Holdbéli krónikák sorozatának mindegyikében egy ismert mesehősnő kap főszerepet modern körítéssel. Cinder, Scarlet, Cress és Winter :) 

4. Egy csésze tea – Egy könyv a 19. századból
 A mansfieldi kastély Jane Austentől :) Fanny Price az egyik kedvenc Austen karakterem :) 

5. 1984 – Egy disztópia
Az éhezők viadala trilógia is ott van a polcomon, és szerintem sokkal jobban sikerült a regény, mint a filmváltozat. 

6. Oscar Wilde-féle betegség – Egy LMBTQ könyv
Nem nagyon olvastam még a témában úgy, hogy az központi legyen. A Fogadj el! például nagyon tetszett, de ott inkább a lány tettei bírtak súllyal, nem a srác vonzalma. Szerintem. 

7. Rómeó és Júlia – Egy szerelmes történet
Semmi lány <3 Jenny Dove és Russel Checkland kettőse még mindig az élmezőnyben úszkál nálam :) 

8. Hemingway – Főszerepben a férfiak!
A Felföld ködén túl című regényben egy fickó – aki túl szép, hogy igaz legyen – főszerepel, de annyira cukormázas az egész sztori, hogy egyszerűen leragadtam a századik oldal környékén. Ez nekem annyira nem fekszik. 

9. Agatha Christie – Egy krimi
Ez könnyű, mert az egyik kedvenc műfajom. A Kim Stone sorozat is ott díszeleg a polcomon, de ha egykét kell mondani, itt a Zárj minden ajtót, ami szintén nagyon megfogott a karakterábrázolása miatt. 

10. Robinzonád – Egy könyv, amely szigeten játszódik
Daniel Defoe: Robinson Crusoe, William Golding: A Legyek Ura. Mindegyiket akkor olvastam, mielőtt még kötelezővé váltak volna, ám az utóbbi még így sem tetszett igazán :) 

11. Byroni-spleen – Egy depressziós könyv
Jane Harpertől A természet ereje. Ebben volt jó adag depresszió, mely az események sodrát is befolyásolta. 

12. Eposz – Egy hősies történet
Az Elvesztek Párizsban jutott hirtelen eszembe, mely a bátor női kémeknek, rádiósoknak állít emléket, akik a második világháborúban, Franciaországban teljesítettek szolgálatot. Izgalmas, szomorú, de letehetetlen! :)

13. Az ember tragédiája – Egy magyar mű
Azonnal Fabléra gondoltam, de akkor legyen a Leányrablás Budapesten Böszörményi Gyulától. Imádom ezt a sorozatot. Vicces, szórakoztató és olvasmányos. 



2021. július 11., vasárnap

BALATON BOOK TAG (2021)


Bár ez a kép nem épp a Balatont ábrázolja, de az egyik legemlékezetesebb nyaralásomat idézi, amikor nyolc csodálatos napot töltöttem Írországban :) Szóval Ő az Atlanti-óceán :) Olvasni nem nagyon volt időm, mert igyekeztem felfedezni ennek a varázslatos országnak minél több szegletét :) Kezdek ismét elkalandozni... akkor a TAG... :D
Köszönöm szépen @Lione , hogy gondoltál rám :) 

01. Palacsinta – egy könyv, ami csupa olyan dologgal van megtöltve, amit szeretsz
Rengeteg ilyen könyv van, és borzasztó nehéz választani közülük. Ott a Halkirálynő sorozat, tele a Nagyszerűekkel és Denisával, valamint a St. Mary krónikák szórakozott és lökött múltjárók seregével. 

02. Lángos – egy könyv, amit régen nagyon szerettél, és azóta is újra meg újra előveszed
Nagyon jólesett újraolvasni Marissa Meyertől a Cindert, és a Tündérkrónikák is előkerül sokszor, ahogyan a Quo Vadis? és Jane Austen regényei is. Most olyan nehezen jut eszembe bármi, ám amint kitöltöm és publikálom a tag-et, tuti jönnek a címek megállíthatatlanul.   

03. Úszás – egy könyv, amiben fontos szerepet kap a mozgás
Az első Fable élményem, amivel először hangoskönyv formájában ismerkedtem meg, és miközben adminisztráltam a dolgokat munkahelyemen, furcsa mosolyra görbült állandóan a szám, és volt, hogy nem is tudtam visszatartani a nevetésem. Többen megkérdezték, mit hallgatok, és el is kérték, mert a nevetés fertőző ugye, és Vavyan Fable előszeretettel terjeszti :)  Ja, a regény címe: Mesemaraton. Én is imádok lovagoloni, ahogyan Fable hősei közül úgy általában mindenki. Igaz, Denisa?  

04. Unikornisos úszógumi – egy könyv, ami annyira cuki, hogy el sem hiszed
Már volt hasonló kérdés egy korábbi Book Tag-nél, és itt is ragaszkodom ugyanahhoz a könyvhöz, ami nem más, mint Jodi Taylortól a Semmi lány. Annyira aranyosan csodálkozik rá a világra Jenny Dove, Russel pedig olyan természetesen, szerethetően idióta. 

05. Napszúrás – egy könyv, amiben fontos szerepet kap egy betegség
Nem szeretek olyan könyveket olvasni, melyek egy adott betegségre fókuszálnak. A Catwoman – Lélektolvajban közvetett szerepe volt Maggie Selina húga – tüdőfibriózisának, mégis kihatott az egész regény ok-okozati összefüggéseire. 

06. Naptej – egy író, akit sokat bántanak, és te mindig késztetést érzel rá, hogy megvédd
Hmm ehhez hirtelen nem tudok mit írni. Vannak olyan írók, akik nagyon megosztják a közönséget stílusuk miatt. Ilyen például Vavyan Fable, ahogyan @Lione is említette. Én Imádom, anyu viszont túlzónak és erőltettnek tartja. Néhány regénye bennem is ambivalens érzéseket kelt, úgy mint a Ponyvamesék például. Nem tudtam eldönteni, ezt most szeressem vagy ne, mert voltak fordulatok és novellák, amiktől bizony forogni kezdett a gyomrom. De mindig kiállok Fable mellett, mert zseniális az, ahogyan a magyar nyelvet használja. 

07. És végül egy könyv, amit a legutóbbi nyaraláson olvastál
Mostanában sajnos nem voltam nyaralni köszönjük, covid ehelyett kifeküdtem az erkélyre a napozóágyra, és ott olvastam a Wonder Woman  A háborúhozót. Szuper érzés volt a csillagok alatt olvasni, és még a szúnyogok sem zargattak. 


2021. június 27., vasárnap

CSILLAGTALAN TENGER BOOK TAG

Kedves Annie04 :) Köszönöm szépen az ismételt meghívást! :* 


1. Korona: kedvenc fikcionális uralkodóm
Ha friss élmény, akkor legyen Ozma, Ózfölde királynője, a Dorothynak meg kell halnia című könyv-sorozatból. Amint magához tért, bizonyítja is rátermettségét. 



2. Szív: melyik könyv törte össze a szívemet utoljára?
Nem tudok mást írni, mint a Heartless – Szívtelent, Marissa Meyertől. Az utolsó oldalakat könnyes szemmel, csendes mélabúval olvastam végig. 


3. Madártoll: egy könnyed olvasmány
Számomra könnyed, szórakoztató és élvezetes élményt nyújtott Sarah J. Maas-tól a Catwoman - Lélektoljvaj. Vannak szomorúbb részei, ez igaz, de mégis kárpótol minket Gotham City sziréneinek ténykedése, akik kicsit felbolygatják a milliárdosok csilivili életét. 


4. Kard: egy szereplő, aki folyton kihúzza a főhőst a pácból
Ambrózy Richárd báró mindig ott terem, mikor Hangay Mili kisasszonynak épp improvizálni támad kedve, vagy épp bajba keveredni. Hangay Emma is sokat köszönhet a bárónak, így választottam az Ambrózy báró esetei sorozat :) 

5. Méh: egy végkifejlet, amitől elakadt a szavad
Legyen akkor A D.O.D.O. felemelkedése és bukása, bár nem csupán a végkifejlettől akadt el a szavam, hanem úgy alapjáraton az egész könyvtől, különös tekintettel Gráinne leveleire, amik zseniálisak. Itt is megköszönöm a fordítónak, Kodaj Dánielnek ezt a nem semmi teljesítményt, de majd a Dodo bejegyzésemben külön kitérek rá :)


6. Kulcs: egy világ, amelynek ajtajához szívesen találnál kulcsot
Ha vége van Dorothy és a Jó boszorkányok ámokfutásának, valamint a hely újjáépítette önmagát, szívesen ellátogatnék Ózföldére, a Danielle Paige által alkotott világba, mert gyönyörű.  


+1 átírt kérdés.
7. Melyik könyvbe kerülnél bele, az egyik szereplő bőrébe?
Ez nagyon fogós kérdés. Hirtelen fogalmam sincs, de mégis... Ha zárójelbe tesszük az intenziv osztályon tett látogatásokat, és az időnkénti kómás állapotot, én nagyon szívesen lennék Denisa Wry, Mogorva –alias Daniel Belloq – oldalán a Halkirálynő sorozatban :) Még egy karaktert említenék, ő nem más, mint Madeleine Maxwell (Max), a St. Mary-krónikákból. Bár inkább vele ökörködnék és múltjárnék, mint a helyében, ezért ez csak félmegoldás :) Akkor legyen a Semmi lány, és máris költöznék Jenny Dove-ként a Frogmorton Farmra. :) 

Ő lenne akkor a mostani Book Tag, de megyek is, és rágyújtok egy történetre, mert az ihletem váratlanul visszatért. :)

2021. június 22., kedd

BOOK TAG - HÚSVÉT (KICSIT MEGKÉSVE)

Hosszú idő után újra ismét egy Book Tag a blogomon :) Bár kissé megkésve, mert húsvét az bizony már elmúlt. De majd legközelebb jobban odafigyelek a dátumokra :) 
Köszönöm szépen a kihívást Annie04-nek :) 


1. Nyuszik – Egy könyv, amiből lehetne több is, azaz örülnél, ha lenne folytatása:
Tudom, hogy rengeteg része van így is, de Jodi Taylortól a St. Mary krónikák számomra megunhatatlan, szóval jöhetne még sok-sok. 


2. Tojás – Egy könyv, ami meglepett:
A második gondolatomat írom le, ami nem más, mint: A D.O.D.O. felemelkedése és bukása. A Tag írásakor még nem olvastam végig, de ez nem befolyásolja a meglepettségemet. Az csak mélyülhet... 


3. Vadászat – Egy könyv, amit nehéz volt megkaparintanod:
Nora Roberts: A tudás kulcsa című könyvére jó sokáig vadásztam, mert sem a könyvtárban, sem a könyvesboltban nem találtam, tehát előjegyeztem, és mikor már teljesen letettem róla, jött az értesítés, hogy küldik, ha szeretném. :) 


4. Bárányok – Egy gyerekkönyv, amit mai napig élvezel:
Sok ilyen van, de amit konkrétan rongyosra lapozgattunk anyuékkal, az A dzsungel könyve.



5. Tavasz – Egy könyvborító, ami a tavaszra emlékeztet:
Most úgy hirtelen: Fábián Jankától A könyvárus lány



6. Feltámadó a halálból – Egy könyv, egy elhunyt írótól:
Jane Austen: A mansfieldi kastély



7. Kosarak – Egy könyv, ami jelenleg a kívánságlistádon szerepel:
Nem olyan régen került fel ez a képregény. Eddig sosem tetszett annyira a DC világa, de mióta olvastam a Lélektolvajt, ez megváltozott. Harley Quinn-t mindig kedveltem, de most már olvasnám is :)  – Tehát legyen akkor a Harleen Stjepan Šejić-től :)


8. Cukorka – Egy könyv, ami édes:
Számomra az idei, 2021-es év egyik legédesebb könyve Jodi Taylortól a Semmi lány.




2019. július 3., szerda

HÚSZ TÉNY RÓLAM...


Na ez egy igazán érdekes téma, TAG-ek formájában már találkoztam vele, de akkor sokkal könnyebb dolgom volt, mert célirányosan, kérdésekre kellett válaszolni. Ó, az nekem nagyon megy. :) No de így összeszedegetni magam pontokba szedve, kicsit nehezebb. De nem adom fel! Lássuk csak, mit érdemes tudni rólam. 

Kezdjük rögtön a Nem adom fel! ponttal.
Alapvetően küzdő típusnak számítok, aki ha valamit a fejébe vesz, attól nem tágít, és tűzön-vízen keresztül harcol érte. Természetesen reális célokat támasztok magam elé, és a küzdelem előbb-utóbb sikerrel zárul. Így voltam az egyetemmel. Hiszek abban, ha kitartóan és teljes szívvel menetelsz célod felé, végül eléred azt. 

Az előzőből adódik, hogy nagyon makacs vagyok, nehéz meggyőzni engem valaminek az ellenkezőjéről. Meg kell várni, amíg mérlegelek, magamba szállok, és önmagamtól jövök rá, hogy hoppá, mégis van igazság abban, amit a másik állít. (ilyen is előfordul)

Lelkiismeretes és aggódó típusnak számítok. 
A lelkiismeretesség a munkámban éppúgy kiütközik, mint a hétköznapi életben, mikor például egy kegyes hazugság hagyja el a számat. Rossz érzés, de akkor úgy érzem, meg kell tennem. Még a legapróbb dolgok miatt is órákig tudom emészteni magam. Túlaggódom a dolgokat, és hajlamos vagyok rágörcsölni mindenre. Ebben szerencsére fejlődést értem el, és már közel sem olyan drámai a helyzet, mint korábban, ugyanis rájöttem, ha csak engedem a dolgokat a maguk útján, minden könnyebben megy, és még stresszelnem sem kell. 

Szerelmes vagyok Írországba :)
Nehéz szavakba önteni azt az érzést, amikor egyik álmomból valóság lett, és eljuthattam Írországba, pontosabban Galway-ba. Azóta is visszahúz a szívem. Csak ülni a padon, és hallgatni az óceán morajlását. Ekkor aztán elszabadul a képzelet. 

A kávéról végleg leszoktam, helyette teát iszom, és nem bánom a váltást. 
A koffeinnek búcsút intettem, igyekszem mással doppingolni szervezetem. Az az érdekes, hogy nem is hiányzik, és még krónikus fejfájás sem gyötört, mikor egy napon úgy döntöttem, hogy többé nem élek a kávéval. 



Nagyon szeretek úszni, a víz közelsége felélénkít.
Régebben szinte elválaszthatatlan voltam az uszodától, és már azon gondolkodtak barátaim, mikor nő ki az uszonyom. Mindegyik úszásnemet elsajátítottam, és felváltva alkalmaztam őket. Amúgy az óceánnak már csak a látványa is elbűvöl, vonz magához. Az Atlanti-óceánban már gázoltam térdig, de azért beljebb is merészkednék legközelebb. És egy melegebb vízű szakaszt is felfedeznék szívesen :) 

Lovagolni is szeretek
Igen, ezt a sportot is kipróbáltam, megtanultam és megszerettem. A lovak imádnivalóak, értelmesek, okosak és partnerek veled, ha nagyon odafigyelsz. Begyűjtöttem pár klasszikus esést, szép folt-kollekcióval büszkélkedtem akkoriban, de szinte meg sem éreztem. Imádtam csinálni. Vágtáztam folyó és tóparton. Ez az élmény is kipipálva. 

Az olvasás újra fókuszba került
Nagyon izgalmas mindig ellátogatni egy új világba, melyet egy könyv tár eléd. Felfedezni azt, megismerni és megszeretni vagy épp meggyűlölni a karaktereket, együtt harcolni velük. Az olvasás a film mellett azt a plusz élményt adja, hogy te képzelheted el a világot, melyben épp barangolsz.  

A filmeket sem hanyagolom
Kicsi koromban, mikor még csak azért kellett aggódnom, hogy a házi feladatom meglegyen, rengeteg filmet, sorozatot néztem. Ismertem a színészeket, az életüket, és egy-két képkockából már vágtam is, melyik moziról van szó. Azóta eltelt némi idő. Most is szeretem a filmeket, de már nem olyan szenvedéllyel, mint egykoron. 

Anime-fan lettem
Még egy éve sincs, hogy magába szippantott az animék világa. Sailor Moon, Sora, és sokan mások váltak a kedvencemmé, és észre sem vettem, hogy a filmeknél sokkal jobban lekötnek ezek a történetek. Persze szelektálni itt is szoktam, és van ami nem megy át a rostán, de eddig pozitívak a tapasztalataim. 

Szeretek tanulni, új dolgokat megismerni
Ez a szenvedélyem sosem szűnik meg, egyre tágul előttem a világ, és mindig akad olyan dolog, mozzanat, amire rácsodálkozom. Most a természetgyógyászat kezdett el érdekelni. 

Szeretem a falusi életet, légkört
Falun nőttem fel, sokáig kertes házban éltünk, és azt szoktam meg igazán. Volt sok állatunk, és mezítláb szaladgáltunk az udvaron, csoporba verődve játszottunk az akkor még meglévő homokbányában, és nyakig koszosan ballagtunk haza este. Hiányzik, bevallom őszintén. 

Igazi állatbarátnőnek számítok
Ahogy fentebb említettem is már, régebben nagyon sok állatunk volt, és kóbpor jószágokat is befogadtunk szép számmal. Nagy volt a kert, az udvar, elfértek. Anyuval sok apró cicát is megmentettünk. Volt kettő kicsi, akiket szinte a szemünk láttára dobtak ki az autóból a szakadó esőben. Ez a látvány belém égett. Most közvetve segítek az állatokon adományokkal, mert jelenleg panelban lakom, és itt nem érezné jól magát egy állatka sem. 

Szeretek sétálni, közben pedig szárnyal a képzeletem
Sokszor csak úgy egyedül elmegyek sétálni a tó-partra, és ekkor igyekszem nem gondolkodni, hanem azt a világot felépíteni magamban, melyet a könyvemben szeretnék viszontlátni. Elképzelem, vizuálisan kivetítem, és életre keltem a karaktereket. Ez egy nagyon jó módszer, és működik. Csak az idő kevés... mint mindig. 

Jó érzés, ha segíthetek másoknak
Ez valóban szuper érzés, amibe rengeteg minden beletartozik. Én nem vagyok zárkózott típus, szeretem a gyerekeket nagyon, az embereket, a barátaimat. Ha megkérnek valamire, örülök, hogy megcsinálhatom. Egy jobban sikerült recenzió is már fel tudja dobni a napom, és érkezik a pozitív visszacsatolás. Ezzel is lehet segíteni, nem is keveset. A szívesség sosem kárba veszett idő. 

Pszichológus szerettem volna lenni. 
Ez majdnem össze is jött, magyar szakon sok pszichológia tantárgyunk volt, és sikerült is felvennem magát a szakot is, de aztán úgy voltam vele, kezd sok lenni egyszerre a kettő, így a magyart befejeztem, a pszichológia pedig megmaradt hobbinak. Ezt nem bántam meg (annyira), mert úgy érzem, bár nem praktizálok hivatalosan, de sokan megfogadják tanácsaimat. Úgy érzem, értek az emberekhez. Azonban az önmagunknak adott tanácsokat a legnehezebb megfogadni. 

Most már elhiszem, hogy van őrangyalom :)
Már nyitottá váltam az angyalok befogadására :) A közelmúltban annyi esemény történ, ami ha csak egy kicsit is másképp alakul, bizony lehet, hogy most nem írnék húsz tényt magamról a blogomra., hanem... uhhh, rossz is belegondolni... de résen voltak az őrangyalaim, és nagyon hálás vagyok. :) 

Szeretek írni
Az olvasás és a filmnézés mellett az írás izgalma is erőt vesz rajtam mostanában elég gyakran. A blogom mellett van jó csomó ötlet-töredék is a fejemben, amit vizuális formába kellene önteni. Már megalkottam azt a világot, melyben karaktereim léteznek. Arra lenne szükség, hogy az ihletem, a szabadidőm, a kedvem és a laptopom egyszerre legyenek egyazon helyen. A recenziók írásába azt hiszem, már belejöttem, no de egy saját regény már más tészta. 

Dolgoztam Londonban
Mint sokan mások, én is kipróbáltam magam külföldön. Naivan azt hittem, London talán olyan élményt ad, mint Galway. És akkor ott voltam... és sosem csalódtam még akkorát. Erről nem is ejtek több szót, mert külön bejegyzésben foglalkozom londoni életemmel. :)

Van egy kisebb halláskárosodásom
Ez talán egy olyan dolog, ami nyíltan vállalható. Valami vírus rátelepedett a jobb fülemre, mikor úgy négy éves lehettem. Anyu hiába vitt orvostól orvosig, sajnos nem tudták megmenteni; a hallásom romlani kezdett a jobb oldalon. Ettől eltekintve én talpra álltam, és teljes értékű embernek érzem magam, csak jobban oda kell figyelnem mindenre. Még a tanítási gyakorlatot is megejtettem az egyetemen, de aztán rájöttem, az a pálya nem nekem való. Szeretem a gyerekeket, és külön-külön sokkal jobban tudok figyelni és foglalkozni velük, mint egyszerre 36 kis lurkóval. 

Hú de nehezen jött össze ez a húsz tény rólam... mindig számolnom kellett, hogy mennyi van még. Az az igazság, nem szeretek magamról sem beszélni, sem írni. De ennyi talán még belefér. Most egy mély sóhaj, és képzeletbeli pipa egy újabb teendő mellé. Jöhet a következő :)

Kösznöm szépen a figyelmet! :)


2019. június 6., csütörtök

FILMES TAG - SNITT (2019)


Gondoltam, ha már kaptam egy „kihívás / filmes TAG/ felkérést” kedves @Nevra barátnőmtől, a blogomat is bevonom a buliba, és itt adom meg a válaszokat. Úgyis érik már egy-két újabb bejegyzés. Akkor lássuk csak... :)

01. Melyik volt életedben az első meghatározó film, amit láttál?
Némi gondolkodás után azt kell mondjam, hogy A bolygó neve: Halál, vagy egyszerűen csak Aliens, ahogyan én szeretem. Általános iskola vége felé nagy Sigourney Weaver rajongó voltam, de anyu óvott a véresebb filmektől. Viszont annyira akartam, tehát megnézte velem. (Egyedül nem mertem, na...) Még takargattam a szemem itt-ott, de aztán meggyőződtünk róla, hogy ez inkább sci-fi, mint horror. Mivel egy rajongó-korszakot indított el nálam, ezért ez a legmeghatározóbb, és sok emlékem kötődik hozzá. Utána szépen lassan elmúlt ez a nagy rajongás, és átalakult tiszteletté, amit Weaver iránt érzek mind a mai napig. 

02. Mi volt az utolsó film vagy sorozat, amit láttál? 
A filmnél kicsit puskáztam, mert mostanában inkább sorozatokat nézek. A Hajsza a győzelemért című filmet láttam utoljára. Kicsit szomorúan írom ezt, mert éppen azt követő napon halt meg Niki Lauda, mikor én úgy döntöttem, hogy megnézem ezt a gyönyörű filmet. A Forma-1-et sokáig követtem figyelemmel, jókat szurkoltunk anyuval. Szinte minden nagy név ismerősen cseng számomra, így tehát Laudáé is. Már nagyon érett ennek a filmnek a megtekintése. 
Sorozatok esetében most anime maratont tartok, és a legutóbb megkezdett, az a Fairy Tail. Amit viszont legutóbb fejeztem be, az a Derry Girls. Így az ír humort is közelebbről megismerhettem. 



03. Mik a kedvenc filmjeid?
Ennél a kérdésnél mindig ugyanúgy bajban vagyok, mint a könyvek esetében. Szerencsére többesszámban nyilatkozhatok, bár így is hosszú lenne a lista. Mióta gyakrabban látogatom a snitt.hu oldalt, sokkal több filmmel megismerkedtem, és születtek új kedvencek is; vagy a hangulat, vagy a színészi játék hozta közel hozzám őket. Például az Így neveld a sárkányodat minden részét akárhányszor meg tudnám nézni. De ilyen a Viking vakáció, az Ahol a szivárvány véget ér, és A szív bajnokai, amik a drámát humorba burkoltan közvetítik. Van mélység, mondanivaló, de nem unalmas, nem szájbarágós. Elér hozzád és megérint. Én legalábbis így éreztem. Ami még szintén nagy hatást gyakorolt rám, az A legnagyobb showman és a Cirque du Soleil: Egy világ választ el. Mindegyik a cirkusz világát mutatja be, hozza közel hozzád. Kedvenceknek most őket nevezném elsősorban. 

04. Milyen műfajú filmben lennél szívesen karakter? 
Én nagyon nagyon szívesen lennék Sailor harcos a csajok oldalán. Tehát belülről is felfedezném a Sailor Moon univerzumát, mert egyszerűen fantasztikus. Ebből következően a fantasy a műfajmegjelölésem. 

05. Ki játszana téged egy filmben? 
Ha már lehetnék karakter egy filmben, nyilván nem engedném senkinek, hogy eljátsszon engem, hiszen erre én lennék a legalkalmasabb. Én ismerem magam a legjobban  még akkor is, ha ezen a téren van hová fejlődni. A szerep az enyém. 

06. Mi a TOP 3 kedvenc sorozatod? 
Jajj, lássuk csak... sok itt az egymásba vágó kérdés. No nem gond. Itt animéket tudok felsorolni, mert TOP kategóriába csak azok csúsznak bele. Röviden, tömören: Kaleido Star, Sailor Moon Crystal, Fairy Tail.

07. Mi idegesít legjobban egy filmben? 
A céltalanul béna és idegesítő karakterek nagyon ki tudnak hozni a sodromból. Akik viccesnek hiszik magukat, de inkább a hű de gáz kategóriába csúsznak. Az erőltetett poénokat szintén ki nem állhatom, ahogyan az elrontott szinkront sem. A felesleges, iddőhúzó jelenetek, mű-dráma, aminek semmi funkciója nincs, és inkább idegtépő, semmint megható. A túldramatizált klisék, a giccs és a nyálban úszó romantika. Valamint a logikai bakik és az ostoba főhősök. Mikor nézzük a történetet és kézzel fogható lenne a megoldás, de mégis másfelé indul a főszereplő, és nem értjük, miért. 

08. Mi az a film, vagy sorozat, amit soha nem fogsz megnézni? 
Én biztosan nem fogok megnézni agyatlan, öldöklős zombifilmeket, ahol az erőszak céltalan, és csak a vér folyik. A trash és bármiféle horror nálam tiltólistás. Nem szeretek félni. Van amúgy is elég sokkoló dolog a világban, ezt nem fokozom, ha nem muszáj. Valamint a sitcom-októl sem vagyok elragadtatva, némelyik nagyon erőltetett és gyenge. Nem veszem mindet egy kalap alá, biztos van nagyon jól sikerült is, de magát a műfajt nem kedvelem. 

09. Melyik színésszel / színésznővel, filmrendezővel találkoznál szívesen? 

Ha ezt a kérdést általános iskolás koromban teszik fel, akkor egyértelműbb választ tudtam volna adni rá. Most már nem, mert a rajongásom átalakult, és senkit sem tudok kiemelni, aki a csúcson mozogna, mint legnagyobb kedvenc. Nyilván szívesen összefutnék Emily Blunttal vagy Lily Collins-al, biztosan találnánk közös témát. És bizony kifaggatnám Ohara Sayaka-t is a japán szinkronszínészetről, és arról, neki vajon ki a kedvenc anime karaktere. Na őt nagyon szeretem, a hangját már felismerem, és gyönyörűen énekel. 



10. Mi az aktuális kedvenced, amit most láttál, vagy most szeretnél megnézni?  

Kettő van, ez pedig a Sailor Moon Crystal és a Kaleido Star. Sorrendet nem tudok felállítani, mert mindegyik másért tetszik. A Kaleido Star annyira megnyitja az ember lelkét, hogy szinte képes szárnyalni. Hihetetlen, hogy a szeretetnek, tiszteletnek, barátságnak és ragaszkodásnak mennyi megnyilvánulási formája létezik. Ez a sorozat optimizmussal tölt el, és bíztat arra, hogy igenis képes vagy elérni a céljaidat, ha komolyan gondolod azt, és megvan benned a kellő kitartás hozzá. A Sailor Moon pedig egy olyan komplex világot varázsol elénk, ami táplálja képzeletünket, és nagyon könnyen el tudjuk helyezni magunkat ebben az univerzumban.  


El is fogytak a megválaszolandó kérdések. Köszönöm szépen a lehetőséget és a figyelmet. :) 



2018. december 2., vasárnap

ÜNNEPEK ELŐTTI NYEREMÉNYJÁTÉK A GENERAL PRESS KÖNYVKIADÓVAL


Sziasztok!

Így, ünnepek előtt gondoltam, meghívok mindenkit egy kis játékra, melyet a General Press Könyvkiadó jóvoltából és támogatásával indítok. A feladat nagyon egyszerű. 
Szinte mindenki elgondolkodott már azon, hogy kedvenc könyves karakterei a sorok közül kilépve, hogyan mutatnának a filmvásznon. Most én is egy hasonló játékra hívlak Titeket! 
Egy olyan karaktert választottam, aki világszerte igen nagy népszerűségnek örvend. Angela Marsons Kim Stone megalkotásával valóban egy olyan detektívet hívott életre, aki simán megállná a helyét mozgóképen is. De ki is lehetne a legalkalmasabb arra, hogy megszemélyesítse őt? Castingoljunk kicsit :)
A játékban résztvevők feladata az lenne, hogy a poszt alá, kommentben írják meg, szerintük melyik színésznő lenne a legjobb Kim Stone. 
Elég, ha csak egy nevet írtok, de nem haragszom meg, ha megmagyarázzátok pár szóban, miért épp "rá" esett a választásotok. 
A résztvevők között két Vérvonal című könyvet fogok kisorsolni. 
A játék 2018.12.02-ától indul, és befejeződik 2018.12.09-én éjfélkor.
Lesznek biztosan olyanok, akik még nem nagyon ismerik Kim Stone-t, ezért fogódzónak megosztok veletek néhány linket is, én hogyan látom Kimet :)


Remélem, jót játszunk majd együtt :)
Hajrá! 


* * * * *

ÖSSZEGZÉS  A JÁTÉK VÉGEREDMÉNYE KÉPEKBEN

Először is szeretném megköszönni, hogy ennyien játszottatok, és ennyi színésznőt beválogattatok :) Igazán nem lett egyhangú a tipp-lista. Sőt! Kim Stone castingja érdekes mezőnyt sorakoztatott fel. Nem mondom, hogy meglepődtem a győztes személyén, mert Sandra Bullock valóban brillírozik a nyomozós szerepekben. ;) Én ugyan máshogy képzelem el kedvenc könyvbeli nyomozónőmet, de az én vagyok ;)   
Lássuk akkor... Igyekeztem olyan képeket összeválogatni a színésznőkről, amik passzolnak Kim Stone történetéhez. Remélem, sikerült. 
Sandra Bullock  Gracie Hart, a beépített szépség  állva hagyta a mezőnyt! Ez talán nem véletlen :) 

Igen, ő tökéletes Kim lett volna úgy 10 évvel ezelőtt. És simán ráosztottam volna a nyomozónő szerepét. Azonban ha most kerülne filmvászonra az elszánt felügyelő története, Sandra már kicsit idős lenne a megszemélyesítéséhez. De amúgy tökéletes választás, mert Sandra Bullock nagyon jól megállja a helyét zsaru-szerepben.







A második befutó Charlize Theron lett. No, ő még esélyes lehetne akár most is. Szintén jó választás. Már játszott nyomozót, és elég kemény csaj ahhoz, hogy Kim Stone-t hitelesen alakítsa.








A dobogó harmadik fokát holtversenyben Angelina Jolie és Kate Beckinsale szerezte meg. Ők is tudják tartani a tempót az ellennel, és nagyon kemények tudnak lenni, ha kell.





A negyedik helyen Julia Roberts és Scarlett Johannson osztozik. Az őszinteségnek tartozom annyival, hogy leírom, a felsorolt színésznők közül  Juliát tudnám elképzelni a legkevésbé Kim Stone-ként. Viszont gondoltatok rá, és ez egyáltalán nem baj. Scarlett, nos ő nyugodtan. Miért ne? Kemény csaj, és passzolna rá a szerep is. Képes lenne hozzáidomulni, mivel nagyon jó színésznő.

Az ötödik helyen Sarah Shahi végzett. És igeeen, én is őt választottam  az örök Sameen Shaw és Dani Reese :)  


A többi színésznő mind egy-egy szavazattal erősíti a casting-listát. Bevallom, két olyan névvel is találkoztam a jelöltek között, akiket eddig még nem is ismertem. Jó választásnak bizonyulnának :) Álljanak itt ők is.
Beren Saat  főleg ezen a képen – abszolút esélyes lenne a szerepre. Kicsit utána olvastam, ki is ő, így már megvilágosodtam. Mindig tanulhat újat az ember :) Oké, hogy Kim Stone rövid hajú, de ez az apróság orvosolható :) A másik újonc számomra Ronda Rousey. Ő sem lenne rossz Kim Stone :)



Natalie Portman és Sophie Marceau személye kicsit meglepett, de épp ez az izgalmas az olvasásban. Mindenkit olyannak képzelsz el, amilyennek te szeretnéd. És filmen ez hogy működne? Remélem, egyszer megtapasztaljuk. :) Ők ketten is jó nyomozók lennének kétség kívül.


Alicia Vikander  Lara Croft  és Michelle Rodriguez egyaránt telitalálat :) Nem riadnak vissza az akciótól, keményen állják a sarat. Alicia még a sérülékenyebb oldalát is képes nagyon jól megmutatni. Mivel Kim Stone összetett jellem, Aliciának nem okozna kihívást a megszemélyesítése, láthattuk már bizonyítani elégszer.





Jöjjön a két Jennifer :) Jennifer Garner és Jennifer Lawrence. Garnernél az Alias titkos ügynöke juthat eszünkbe rögtön, nem is meglepő tehát a "jelölése". Lawrence sem lenne rossz detektívfelügyelő. Vizualizációs próbámon átment :)






Akinek nagyon megörültem még, az Evangeline Lilly. Igen, ő mindenképp játsszon nyomozót. Meg sokkal többet, mint mostanában. Ruby Rose sem volt rossz választás. Sőt. A leendő Batwoman is lehetne simán nyomozónő a filmvásznon, akár Kim Stone is. Hajrá!

Noomi Rapace hackerként már bizonyított, és miért ne lehetne nyomozónő is :) Ő is megalapozottan lett casting-listás. Vagány csaj, aki nem riad vissza senkitől és semmitől. Ezt már láttuk tőle. Biztosan nyomozói körökben is feltalálná magát.

És ha esetleg az alkotók úgy döntenek, Kim Stone a filmvásznon mégsem nő, hanem férfi, akkor a legtökéletesebb megoldás a szerepre Johnny  Depp, aki annyira ezerarcú, hogy simán megbirkózna a feladattal. Esetleg még nőként is eljátszhatná Kimet. (tényleg, poénból került a listára?)